Pieci vienkārši soļi, kā jūs varat iesaistīties bāreņu atbalstīšanā

Pasaulē ir miljoniem bērnu, kuri aug bez vecāku mīlestības un gādības. Viņi dzīvo bērnu namos, audžuģimenēs vai pat ielās un cīnās par izdzīvošanu katru dienu. Bieži vien šiem bērniem trūkst pamatvajadzību, piemēram, pietiekami daudz ēdiena, siltas gultas vai medicīniskās aprūpes. Viņi nezina, kas ir mīlestība un drošības sajūta, jo viņiem nav stabilitātes un tuvuma ar pieaugušo.

Daudzas labdarības organizācijas cenšas palīdzēt šiem bērniem, taču resursi ir ierobežoti. Tāpēc katrs no mums var dot savu artavu, lai uzlabotu bāreņu dzīves apstākļus un sniegtu cerību uz labāku nākotni. Nav nepieciešami lieli naudas ziedojumi vai ilgstošs laika ieguldījums – ar maziem solīšiem mēs varam mainīt pasauli!

Pirmais solis, kā palīdzēt, ir informēt sevi par bāreņu situāciju pasaulē un savā valstī. Lasiet ziņas, pētījumus un statistiku par bāreņiem – kā viņi nonākuši šajā situācijā, ar kādām grūtībām saskaras un kādas ir viņu vajadzības. Jo vairāk zināsiet faktus, jo mērķtiecīgāk varēsiet palīdzēt.

Otrais solis ir atrast uzticamas organizācijas, kas strādā ar bāreņiem. Izvērtējiet to reputāciju, caurskatāmību finanšu ziņā un panākumus situācijas uzlabošanā. Dažas ieteicamās starptautiskās organizācijas ir UNICEF, SOS Children’s Villages, World Vision, Compassion International, savukārt Latvijā darbojas Ziedot.lv, Palīdzēsim.lv un citas.

Trešais solis ir izvēlēties sev piemērotāko veidu, kā iesaistīties un palīdzēt. Iespējas ir daudz:

  • Ziedot naudu izvēlētajai organizācijai bāreņu atbalstam
  • Kļūt par brīvprātīgo kādā no bērnu namiem vai organizācijām
  • Sponsorēt konkrētu bērnu ar regulāriem ziedojumiem
  • Uzsākt regulāru produktu (ēdiens, apģērbs, higiēnas preces u.c.) ziedošanu bērnu namam
  • Organizēt labdarības akcijas, lai vāktu ziedojumus bāreņiem
  • Adoptēt bērnu vai kļūt par audžuģimeni
  • Doties brīvprātīgajā darbā uz attīstības valsti, lai strādātu ar bāreņiem
  • Izplatīt informāciju sociālajos tīklos par iespējām palīdzēt

Katrs varam atrast veidu, kā palīdzēt bērniem pēc saviem iespējām – vai tas būtu 10 eiro ziedojums mēnesī, brīvprātīgais darbs pāris stundas nedēļā vai bērna adopcija. Galvenais ir rīkoties.

Ceturtais solis ir izveidot regulāru apņemšanos palīdzēt. Lai gan dažreiz gribas padarīt ko lielu un vērtīgu uzreiz, ilgtermiņā lielāku ietekmi atstāj pastāvīgs atbalsts. Tāpēc labāk uzņemties mazāk, bet ar apņemšanos turpināt regulāri, nevis daudzreiz piedalīties un pēc tam apstāties.

Pielāgojiet savu iesaisti savām iespējām – varbūt 10 eiro mēnesī, viena diena mēnesī brīvprātīgajam darbam, viena prece pārtikas grozam u.tml. Regulārs atbalsts ļauj organizācijām plānot ilgtermiņā un atbalstīt vairāk bērnu.

Pēdējais solis ir izplatīt informāciju par iespējām atbalstīt bāreņus savā sociālajā lokā – ģimenē, draugu vidū, kolēģu vidū. Katrs var iedvesmot vēl kādu iesaistīties, tādējādi mūsu kopējais atbalsts kļūst lielāks. Dalieties ar organizāciju kontaktiem, labās prakses piemēriem, talkošanas iespējām.

Nereti cilvēki nezina, kā palīdzēt, tāpēc maza informācijas pavirzīšana var būt tas, kas liek rīkoties. Kopā mēs varam mainīt situāciju – sniegt mīlestību, cerību un drošības sajūtu tiem bērniem, kuri dzīvo bez vecākiem. Tādēļ, lūdzu, iesaistieties arī jūs!